Tekil Mesaj gösterimi
Alt 02 Mart 2014, 04:07   #5
Feragat
Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
IF Ticaret Sayısı: (0)
IF Ticaret Yüzdesi:(%)
Cevap: Arkadaşlar @bankick ayrı pencere yardım

kheldor Nickli Üyeden Alıntı
Bu forumdaki linkleri ve resimleri görebilmek için en az 25 mesajınız olması gerekir.
Yaklaşık 1.5 saattir arıyorum ancak kodu hala bulamadım. Kanal listesindeki bir kişiye sağ tıkladığımda bulunduğu tüm kanallardaki sadece seçtiğim kişinin konuşmasını echo ile ayrı pencerede nasıl listeletebilirim ? Daha önce kullandığım bir koddu ancak bulamıyorum. Teşekkürler.

Şöyle bir kod buldum. Ancak siyah ve ayrı pencerede çıkartıyor. Mirc sekmesinde notice penceresi olarak nasıl çıkartabiliriz ?

PHP Kod:   Kodu kopyalamak için üzerine çift tıklayın!
alias userh {
if (!$regex($1,^#+) || !$2) { echo $color(info text) -e * /userh: Hatalı kullanım: /userh <#channel> <user> | returnex }
var %1 = 1,%2 = $line($1,0), $&
%n = $regsubex($2,/(\[|\]|\^|\||\\)/g,$+(\,\1)\s) | while (%1 <= %2) {
if ($regex($gettok($line($1,%1),1,32),$+(<?,%n,>)) || $regex($gettok($line($1,%1),2,32),$+(<?,%n,>))) {
inc %c $len($line($1,%1)) | inc %cc win $$2 $line($1,%1)
}
inc %1
}
if (
$window(@-)) { aline @- – aline @- Toplam gönderdiği satır: %cc – Toplam karakter: %| unset %%cc | return }
echo 
$color(info text) -ate $1 kanalında, $2 rumuzu için konuşma kaydı bulunamadı.
}
alias -l win if (!$window(@-)) { window -aCdlk0 +@- | aline @- – $2 rumuzunun $1 kanalındaki konuşma kaydı: | aline @- – titlebar @- $2 konuşma kaydı. } | aline -@- $3-

Kod:   Kodu kopyalamak için üzerine çift tıklayın!
menu nicklist { .Nick Konuşma Bilgisi Al:/set -e %nbilgi $snick(#,1) | userh # %nbilgi } alias userh { ;if (!$regex($1,^#+) || !$2) { echo $color(info text) -e * /userh: Hatalı kullanım: /userh <#channel> <user> | returnex } var %1 = 1,%2 = $line($chan,0), $& %n = $regsubex(%nbilgi,/(\[|\]|\^|\||\\)/g,$+(\,\1)\s) | while (%1 <= %2) { if ($regex($gettok($line($chan,%1),1,32),$+(<?,%n,>)) || $regex($gettok($line($chan,%1),2,32),$+(<?,%n,>))) { inc %c $len($line($chan,%1)) | inc %cc | win $chan %nbilgi $line($chan,%1) } inc %1 } if ($window(@[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...])) { aline @[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...] – | aline @[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...] Toplam gönderdiği satır: %cc – Toplam karakter: %c | unset %c %cc | return } echo $color(info text) -ate $1 kanalında, $2 rumuzu için konuşma kaydı bulunamadı. } alias -l win if (!$window(@[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...])) { window -aemg1k0 @[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...] | aline @[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...] – $2 rumuzunun $1 kanalındaki konuşma kaydı: | aline @[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...] – } | aline -p @[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...] $3-

Nick listesinde 1 nick'in üzerine tıklayıp, sağ tuş yaparak Nick Konuşma Bilgisi Al Sekmesini seçtiğinde Notice penceresi açılır ve aktif kanaldaki konuşma kaydını yansıtır. Renk olayını ise Bkz: [Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...] burayı inceleyerek zevkine göre düzenleyebilirsin veya mIRC Renk kodlarına CTRL + K tuş kombinasyonunu kullanarak erişip düzenleyebilirsin.

i'm here sometimes

IRCForumlari.NET Reklamlar
sohbet odaları reklam ver Mobil Chat